Humbi betejën me flakët në Australi, vajza e zjarrfikësit të ndjerë përlot rrjetin (FOTO LAJM)

Andreë O’Dëyer, 36 vjeç humbi jetën në 19 dhjetor ndërsa po luftonte me një zjarr të madh në Buxton, në jug të Sidneit.

Ndërsa lotët rridhnin në sytë e qindra njerëzve në kishë, trimëria dhe pafajësia e vogëlushes së zjarrfikësit solli një buzëqeshje në fytyrat e tyre.

Charlotte e vogël dhuroi përkrenaren e babait të saj të ndjeë dhe mori një medalje të shërbimit RFS të cilin zjarrëfiksi e kishte marrë pas vdekjes./albeu.com


Shtuar 7.01.2020 13:44