Shkon në 4456 numri i të infektuarëve në Serbi, mes tyre dhjetra viktima

Ka shkuar në 4456 numri i rasteve pozitive nga COVID 19 në Serbi, teksa numri i viktimave 94.

Ditën e sotme, janë konfirmuar 411 raste të reja dhe 9 viktima.
Bëhet fjalë për shtatë burra dhe dy gra që humbën jetën në 24 orët e kaluara.

Në spital ndodhen 3,006 pacientë, 131 prej të cilëve në ventilatorë./albeu.com


Shtuar 14.04.2020 16:30