Fotografia e dy minjve që zihen me njëri-tjetrin fiton çmim prestigjioz (FOTO LAJM)

Dy minj që janë fotografuar gjatë orëve të mbrëmjes duke u zënë me njëri-tjetrin për thërrime në nëntokën e Londrës kanë marrë vëmendje në të gjithë botën.

Fotografia u realizua nga Sam Rowley dhe u titullua “Station Squabble”. Në 48 mijë fotografi që tregon jetën e kafshëve të vjetra, është përzgjedhur si më e mira nga Muzeu i Historisë Natyrore në Londër.

“Të gjithë e dinë që ka minj nëntokë, por unë nuk mendoj se dikush i ka parë ata në këtë mënyrë më parë”, tha fotografi, një studiues 25-vjeçar për CNN.

Sam tregoi se fotografinë e realizoi teksa po qëndronte në dyshemenë e stacionit dhe sytë e të gjithë kalimtarëve e shihnin me kuriozitet.

Ndërkohë, fotografitë e tjera që u vlerësuan shumë ishte një orangutang i detyruar për të marrë pjesë në një shfaqje në Bangkok dhe dy jaguarë që ushqeheshin me një anakonda në Brazil.


Shtuar 12.02.2020 16:42