ZYRTARE/ Mësohet data se kur do të luhet një nga ndeshjet më të rëndësishme në futboll

“El Clasico” konsiderohet si një nga ndeshjet më të rëndësishme në botën e futbollit.

Barcelona dhe Reali shumë shpejt pritet të na dhurojnë spektakël.

Gara në La Liga këtë sezon është mjaftë interesante dhe kjo ndeshje do të tregojë shumë gjëra.

Real Madrid janë në garë edhe për Ligën e Kampionëve, ndërsa Barcelona ka përqendruar gjithë forcat e saj në La Liga.

Megjithatë, lider vazhdon të mbetet Atletico Madrid me 63 pikë, katër më shumë se Barcelona, ndërsa gjashtë më shume se Los Blancos.

El Clasico do të zhvillohet nga ora 21:00 dhe mungesë e madhe pritet të jetë ajo e tifozëve. /albeu.com/


Shtuar 18.03.2021 12:57