Xhaka sërish në formacionin e javës në Bundesliga

Granit Xhaka, po e zhvillon një sezon fantastik në fanellën e Bayer Leverkusenit.

Madje në ndeshjen e javës së 23-të ai realizoi edhe një gol tejet të bukur kundër Mainzit.

Xhaka është përfshirë edhe një formacionin e javës.

Kjo është hera e tretë që 31-vjeçari përfshihet në 11 shen më të mirë të javës.

Sulmuesi Harry Kane i Bayernit dhe reprezentuesi i Gjermanisë, Robin Gosens i Union Berlinit janë në mesin e lojtarëve të përzgjedhur në ekipin e xhiros.


Shtuar 26.02.2024 17:22