Vjen mesazhi i Eriksen: Faleminderit të gjithëve, nuk do të dorëzohem

Mesfushori, Christian Eriksen, ka një mesazh.

Eriksen shokoi botën e futbollit pasi ra pa ndjenja në fushë gjatë ndeshjes mes Danimarkës dhe Finlandës.

Fatmirësisht gjendja e tij tani është stabile, ai ka folur në një bisedë të shkurtër për ‘La Gazzeta dello Sport’ ku ka thënë:

“Faleminderit të gjithëve, nuk do të dorëzohem. Tani jam mirë, por dua të kuptojë se çfarë më ka ndodhur. Dua të them faleminderit për gjithçka çfarë keni bërë për mua”.

Mefushori është duke vazhduar rehabilitimin e tij në spital.

Shtuar 14.06.2021 09:15