Tre arsye pse Ronaldo donte të transferohej te Borussia Dortmund

Së pari, një pjesë e pagesave sipas kontratave me Nike, Clear dhe Binance varet nga pjesëmarrja e sulmuesit në Champions League. “Manchester United” këtë sezon nuk do të mund të luajë në këtë turne, ndryshe nga “Borussia”.

Për të mbajtur të ardhurat nga sponsorizimi në të njëjtin nivel, Ronaldo ishte gati të hiqte dorë nga një pjesë e pagës prej 29 milionësh.

Portugezi është i interesuar edhe për të fituar Bundesligën. Ai tashmë ka fituar Premier League, La Liga dhe Serie A, tre të tjera nga katër kampionatet më prestigjioze evropiane.

Faktori i tretë janë shfaqjet në stadiumin e mbushur përgjithmonë Signal Iduna Park, i cili ka një kapacitet prej 81,365 personash.

U raportua se Borussia nuk do të nënshkruante me Ronaldon, pavarësisht dëshirës së tij. /albeu.com/