Te Juve presin rikthimin e yjeve nga dëmtimet

Te Juve, mendojmë për rikuperimet tashmë pas një ndeshjeje kampionati. Debutimi i Bianconerëve në Ligën e Kampionëve është caktuar për 6-7 shtator, datë në të cilën Angel Di Maria pritet të kthehet në kapacitetin e plotë pas një dëmtimi në kofshën e majtë.

I njëjti problem fizik për Wojciech Szczesny, por i korrigjuar gjatë testit miqësor me Atletico Madrid. Portieri polak duhet të rikthehet në fushë më 31 gusht me Spezian, duke pritur shokun e tij të skuadrës për një javë.

Ndërkohë, edhe rikuperimi i Pogba po shkon mjaft mirë dhe mund të jetë gati për ndeshjen ndaj Salerintana. /albeu.com/

Shtuar 18.08.2022 21:14

Tags: