Skuadra ka nevojë të përforcohet në janar, zbulohet buxheti i Barcelonës

Barcelona po has probleme të shumta ekonomike të cilat janë refletuar edhe në arganikën e skuadrës e më pas edhe në rezultate.

Edhe pse shumë prejt futbollistëve kanë ulur pagat e tyre, situata vazhdon të jetë problematike.

Skuadra ka nevojë të përforcohet në janar, pasi infermieria e klubit vazhdimisht është mbushur.

Drejtori i klubit spanjollë, Ferran Roverter ka bërë të ditur që klubi ka gati mbi 20 milionë euro për t’i shpenzuar në afatin kalimtar të verës.

Roverter gjithashtu ka konfirmuar se bisedimet mes Ansu Fatin dhe Pedri Gonzalez janë duke shkuar mirë për rinovimin e marrëveshjeve. /albeu.com


Shtuar 6.10.2021 16:40