“Shtëpia më e shtrenjtë në botë”, kjo është super vila e sheikut të Newcastle (FOTO LAJM)

Princi i Kurorës së Arabisë Saudite, Mohammed Bin Selman tani është pronari i Newcastle United.

Më zëvendësimit e trajnerit, ai pret që rezultat të fillojnë të ndryshojnë dhe skuadra e tij të paktën këtë sezon të mbesë në Premier League.

Bin Selman zotëron një super vilë në Francë. Kalaja e tij Louis XIV është modeluar sipas kështjellve franceze të shekullit të 17-të, por është ndërtuar mes viteve 2008-11 në Louveciennes, afar Versajës.

Përpara se prinsi 36-vjeçar të blinte pallatin, Kim Kardashian dikur e konsideronte atë si një vend për dasmën e saj me Kenye West. /albeu.com


Shtuar 6.12.2021 10:58