Shpërthimi i Covid-19 te Tottenham, shtyhet ndeshja me Rennes

Ndeshja e Tottenham në fazën e grupeve të Conference League me Rennes është anuluar për shkak të shpërthimit të Covid-19 në kampin e “spurs”.

Antonio Conte zbuloi se ekipi i tij ka 13 raste me pozitiv, tetë lojtarë dhe 5 anëtarë të stafit.

Pas bisedimeve me Agjencinë e Sigurisë Shëndetësore dhe Qeverinë të mërkurën mbrëma, Tottenham njoftoi se ndeshje e Grupit G ishte shtyrë dhe terreni kur stërvitor i klubit është mbyllur. /albeu.com


Shtuar 9.12.2021 08:46