Sergio Ramos i thotë lamtumirë Real Madrid, rikthehet te ekipi ku spikati si futbollist

Jo vetëm ekipet kryesore si Paris Saint-Germain dhe Manchester City, shkruan Albeu.com.

Sipas thashethemeve të fundit që vijnë nga Spanja, dhe veçanërisht nga gazeta AS, për Sergio Ramos ideja e çmendur e një rikthimi të bujshëm në Sevilla gjashtëmbëdhjetë vjet pas lamtumirës së tij në vitin 2005.

Mbrojtësi i lindur në vitin 1986, në Andaluzi dhe i rritur në kantinën Rojiblancos, u transferua te Real Madrid në verën e 2005, një klub me të cilin, pas 671 paraqitjeve, ai nuk do të rinovojë kontratën e tij që skadon më 30 qershor.

Në faqet e gazetës Iberike lexojmë se, pavarësisht nga disa probleme me ish-tifozët e tij në sezonet e fundit, për Sergio Ramos do të ishte një zgjedhje e zemrës. /albeu.com/


Shtuar 6.06.2021 14:38