Ronaldo vs Messi: Krahasoi formën e dy gjenive veteranë në fillim të sezonit

Deri më tani, argjentinasi ka një avantazh të qartë, por tifozët e Messit janë të sigurt se kjo ishte e qartë para fillimit të sezonit.

Urrejtësit e Ronaldos e quajtën menjëherë agjent 700. 0 gola dhe 0 asistime në 7 ndeshje të sezonit. Messi ka 3 gola dhe 6 asistime, ai ka hyrë në fushë 6 herë.

Dhe tifozët e Messit pretendojnë se rezultati ishte një përfundim i paramenduar, sepse në bluzat e Ronaldos dhe Messit është shkruar roli i tyre, njëri ka TeamViewer, tjetri ka GOAT 🐐

Por tifozëve të Ronaldos u kujtohet se portugezi kaloi një rend të përmasave më mirë se argjentinasi sezonin e kaluar.

Është për të ardhur keq që nga sot nuk do ta shohim Ronaldon në Champions League. /albeu.com/

Imazhi

Shtuar 6.09.2022 10:21