Ronaldo fiton Këpucën e Artë në Itali, lë pas Lukakun

Juventus në ndeshjen e fundit ka siguruar pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve.

Me barazimin e Napolit ndaj Hellas Veronas dhe fitoren e “Bianconerëve” kundër Bolognas, skuadra e Pirlo renditët në pozitën e katërt në tabelë.

Sidoqoftë, me mbarimin e këtij edicioni, ylli portugez Cristiano Ronaldo ka shtuar edhe një trofe tjetër.

36-vjeçari ka fituar Këpucën e Artë në Seria A, duke e mbyllur sezonin 2020/21 me plotë 29 gola dhe 2 asistime.

Pas tij u rendit Romelu Lukaku i Interit me 24 gola/


Shtuar 23.05.2021 23:18