Presidenti i Newcastle mori 358 milionë euro dhe festoi duke lënë 5 euro bakshish

Mike Ashley, ish-presidenti i Newcastle United, festoi shitjen e klubit për 358 milionë me një varg pijesh për pesë orë në të cilën ai dha një bakshish qesharak prej pesë eurosh.

Shefi i Sports Direct i dha fund sundimit të tij 14-vjeçar në St James ‘Park të enjten, duke u larguar nga klubi.

Marrja e kësaj skaudre nga fodi saudit u konfirmua përfundimisht nga Liga Premier pas disa muajsh përplasjesh ligjore, duke çuar në “një kushtë që shteti të ms e kontrollonte klubin verilindor britanik.

Tani me 80 për qind të aksioneve të Newcastle që kaluan te Fondi i Investimeve Publike (PIF), Ashley nuk humbi kohë për të filluar festimet.

Sipas The Sun, 57-vjeçari dhe pesë shokë vizituan lokalin Kings Arms në Soho të Londrës. Ajo pasqyroi skena të gëzueshme të festimit në veri ndërsa ‘Toons’ shikonin epokën e tij që po përfundonte gjatë natës.

Mike Ashley's message to Newcastle fans: Don't ask for more money, there's nothing left! - Mirror Online

 


Shtuar 11.10.2021 17:13