Përshpejtimi përfundimtar i Barçës dhe Juves për të mbyllur nënshkrimin me Depay

Barça dhe Juventus tashmë po përshpejtojnë negociatat për të mbyllur transferimin e Memphis te klubi italian pas OK që futbollisti të largohet nga klubi Blaugrana. Barça priste të merrte një pjesë të rëndësishme, por nevoja për të vendosur sulmuesin holandez ka bërë që të ulë pretendimet e saj.

Ideja është që do të ketë një transferim dhe bonus të ulët në të ardhmen në varësi të performancës së lojtarit. Memphis kishte kërkuar një pagë të lartë dhe avokatët e tij po përpiqen të arrijnë një marrëveshje për dy sezone plus një.

Ideja e Barçës dhe Juventusit, fillimisht, ishte mbyllja e një transferimi me një opsion për të blerë rreth 20 milionë euro sezonin e ardhshëm. Për këtë, futbollistit iu desh të rinovonte për një sezon për klubin blaugrana, por avokatët e holandezit refuzuan. Ata kërkuan letrën e lirimit dhe informuan Juventusin se ai mund të lirohej këtë verë.

Juve, e cila mban marrëdhënie të mira me Barçën, ka dashur të respektojë klubin Blaugrana. Dhe ndërmjetësit e operacionit ofruan zgjidhjen e mbylljes së transfertës këtë verë me një çmim shumë të ulët dhe marrëveshjes për disa bonuse të ardhshme. Juve është dakord sepse është shumë e drejtë në “fair-play”.

Tani për tani gjithçka po diskutohet me synimin për të arritur një marrëveshje këtë javë. /albeu.com/

Shtuar 10.08.2022 17:14

Tags: , ,