Padia e Benficës, reagon Interi: Akuza të rënda dhe të papranueshme

Interi i përgjigjet qëndrimit shumë të ashpër të Sporting Lisbonës në lidhje me çështjen Joao Mario.

28 vjeçari u rikthye në Benfica në orët e fundit pas përfundimit të kontratës që e lidhi atë me klubin Nerazzurri dhe që çoi në akuza për shkelje të klauzolës dhe dëmshpërblimit prej 30 milionë eurosh që do t’i ishin dhënë kompanisë portugeze.

 

 

FC Internazionale Milano ka marrë shënim për ato që Sporting Lisbonës i ka thënë shtypit. Këto janë deklarata të papranueshme, shumë serioze dhe mbi të gjitha të pabazuara. Klubi do të mbrojë imazhin dhe reputacionin e tij në vende të përshtatshme“, ka shkruar klubi italian.

Shtuar 13.07.2021 20:20