Newcastle gati për goditjen e 4 në merkato, arrihet marrëveshja me yllin e Atalantë-s

Sipas Sky Italia, Newcastle dhe ylli i Atalantës, Robin Gosens kanë mbyllur një marrëveshje për nënshkrimin e tyre në ditët në vijim.

Lojtari dhe klubi kanë arritur një marrveshje me një kontratë 3-vjeçare me një pagë 3.5 milion euro neto në sezon.

Klubi është në pritje të rikuperimit të tij nga dëmtimi për të bërë ofertën zyrtare. r.t/albeu.com


Shtuar 15.01.2022 17:50