Newcastle ështe gati të paguajë klauzolën për yllin e Portos

Newcastle ka disa fronte të hapura për këtë merkato dimërore dhe pikërisht klubi anglez synon të thyejë bankën në zyra. Hazard dhe Rabiot janë dy nga operacionet që vazhdojnë ecurinë e tyre, por nuk janë emrat e vetëm që trajton bordi sportiv.

Burime pranë TodoFichajes konfirmojnë se “magjistarët” do të konsideronin depozitimin e 80 milionë eurove të klauzolës së anulimit të Luis Díaz. Duke pasur parasysh refuzimin e Portos për të lënë futbollistin e tyre të largohet në këtë fazë të sezonit nga Anglia, ata duan të operojnë në mënyrë të njëanshme për të inkorporuar në radhët e tyre kolumbianin.

Díaz është padyshim një nga lojtarët e momentit në Evropë dhe disa të mëdhenj janë pas tij. Newcastle, i përballur me nevojën për të ruajtur kategorinë, e di se duhet të godasë tavolinën dhe gjithçka tregon se kolumbiani do të jetë një nga referentët që do të rivalizojë skuadrën.

Eddie Howe me ardhjen e tij do të kishte dhënë OK në mbyllje të operacionit, kështu që javët e ardhshme do të jenë vendimtare për të ardhmen e nënshkrimit. r.t/albeu.com


Shtuar 17.11.2021 13:29