“Ne ishim pula”, Allegri: Nëse ndeshjet nuk fitohen, nuk duhen humbur

Massimiliano Allegri komentoni humbjen e ekipi të tij nga Sassuolo.

“Duhet të luanim me më shumë qartësi, ka ndeshje që nuk mund të humben. Duhet të luajmë në një mënyrë të caktuar dhe të jemi më të kujdesshëm. Scudetto? Tani për tani duhet të punojmë vetëm për gabimet dhe menaxhimin e ndeshjeve, kampionati është i gjatë. Kemi pasur disa raste për të shënuar, atëherë nëse nuk materializohet bëhet më e vështirë. Një menaxhim si ai i minutave të fundit absolutisht nuk duhet të ndodhë, shkruan Albeu.com marr nga Corriere dello Sport.

Allegri: Është më shumë problem mendor

” Lodhje? Është më shumë një gjë mendore, duke ditur se nuk duhet të nxitojmë. Ne vuajtëm më pak të dielën në Milano kur ishim po humbisnim 1-0. Morata ka pasur shanse, në fund të sezonit do të shënojë gola dhe do të na bëjë të fitojmë ndeshje. Duhet të jemi më cinikë. Sassuolo luan mirë në fushë të hapur, ne ishim pula në këtë aspekt.  Nëse ndeshjet nuk mund të fitohen, ato nuk duhen humbur”. /albeu.com/


Shtuar 27.10.2021 21:59