Nagelsmann pati një lidhje me një gazetare që shkruante për Bayernin, vajza tashmë është pezulluar nga puna

Përshtati në shqip Albeu Sport

Ka ndryshime të mëdha në jetën personale të Julian Nagelsmann. Në fillim të qershorit, gazetarët e Bild, Christian Falk dhe Tobias Altsheffl raportuan se trajneri i Bayernit ishte divorcuar nga gruaja e tij Verena pas 15 vitesh martesë. Dhe në fund të muajit, edicioni gjerman i Sport1 raportoi se Nagelsmann tani po takohej me gazetaren e “Bild”, Lena Wurzenberger (ajo ka shkruar për Bayernin). Çifti është fotografuar në një jaht gjatë pushimeve, shkruan albeu.com.

 

Bild konfirmoi menjëherë gjithçka:

• Gazeta pretendon se sapo e morën vesh lidhjen. Nga e njëjta ditë, gazetarja u shkarkua nga mbulimi i lajmeve për Bayernin.

• Çifti aktualisht janë me pushime së bashku në Ibiza.

Ndryshe nga Bild, Bayern ishte në dijeni të marrëdhënies së re. Mësohet se Nagelsman e ka njoftuar më parë klubin, ndonëse ka tentuar të mos reklamojë deri në fund. Julian ka dy fëmijë, një djalë 7-vjeçar dhe një vajzë 2-vjeçare. Ata u takuan me ish-gruan e tyre në shkollë dhe u martuan në vitin 2018. Vërtetë, në Leipzig nga viti 2019 deri në 2021, Julian jetoi pa familje, pasi gruaja e tij qëndroi me fëmijët e saj në Bavari. Në fillim të qershorit, Bild raportoi se Nagelsmann ishte larguar nga shtëpia e tyre e përbashkët.

Dihet pak për të dashurin e re të Nagelsmann. Ajo është 30 vjeç (Julian së shpejti do të jetë 35).  Lena ka shkruar më parë për Werder Bremen, por më pas u transferua në Mynih, ku ka mbuluar ndeshjet e Bajernit për dy vitet e fundit. Vajza është mjaft e njohur për lojtarët e Mynihut, pasi i intervistonte shpesh. Për shembull, ajo kohët e fundit foli për Bild me fillestarin e ekipit Sadio Mane.

Tani ajo do të duhet të riorientohet në një ekip tjetër. Meqë ra fjala, Lena nuk është tifoze e Bayernit, por e Mynihut 1860. Në këtë klub, Nagelsmann luajti dhe stërviti në nivelin e të rinjve. /albeu.com/