Milioneri amerikan kërkon të blejë klubin belg

Milioneri amerikan, John Textor, vazhdon t investojë në botën e futbollit.

Pasi tentoi, pa sukses, të merrte një pjesë të kapitalit të Benfica-s dhe investoi në Crystal Palace, të Premier League, biznesmeni po negocion me RWD Molenbeek, në kategorinë e dytë të Belgjikës, sipas Athletic.

Një klub modest në futbollin belg, kjo emblemë njihet për angazhimin e saj në stërvitje, prej të cilave dolën emra si Adnan Januzaj (Real Sociedad) dhe Michy Batshuayi (Besiktas), lojtarë të kombëtares belge, marrë nga A Bola.

I njëjti burim thotë se kjo mund të jetë një marrëveshje e bërë duke menduar për rregullat e reja që kufizojnë hyrjen e lojtarëve të huaj në futbollin anglez, të vendosura pas Brexit. Me një klub në kontinentin evropian, Crystal Palace, ku Textor ka investuar kapital, do të jetë në gjendje të tentojë tjetër klub. /albeu.com/


Shtuar 24.12.2021 22:11