Pas largimit nga Maritimo, ja ku shkon lojtari më i pasur në botë (FOTO LAJM)

10 ditë pasi u largua nga Maritmo, Jefri Bolkiah gjeti një klub të ri.

Anësori 23-vjeçar, mbani mend, është nipi i Sulltanit të Bruneit, skuadra ku ai është kapiten dhe ka një pasuri të vlerësuar në rreth 20 miliardë euro, marrë nga A Bola.

Pasi përfundoi udhëtimin e tij në Madeira, Bolkiah u shpall më pas si një përforcim për Chonburi, i vendit të tretë në kampionatin e Tajlandës.

Është aventura e parë e anësorit jashtë futbollit europian, ai ka kaluar nëpër skuadrat e të rinjve të Southampton, Chelsea, Arsenal, Stoke dhe Leicester.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chonburi Football Club (@chonburi_fc_official)


Shtuar 24.12.2021 22:03