Milan-Inter/ Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikimi i rezultatit final

Sot në mbrëmje, në orën 20:45 , stadium “San Siro” , do të luhet “ Derby della Madonnina”.

Milan sot do të luaj pa Theo Hernandez I cili mori kartonin e kuq ndaj Romës ndeshjen e fundit. Ante Rebiç është rikthyer në stërvitje  këtë javë dhe do të jetë pjesë e skuadrës ndaj Inter-it sot.

Mungesat e Milan-it janë : Messias, Theo Hernandez, Maignan, Ballo-Toure, Castillejo.

 

Inter është i kopmpletuar pa asnjë mungesë apo dëmtim, përjashtojmë Eriksen.

Fakte rreth derbit:

 • Milani ka fituar 7 ndeshjet e fundit në Serie A.
 • Interi është i pamposhtur në 31 nga 33 ndeshjet e fundit në Serie A.
 • Interi ka shënuar të paktën 2 gola në 14 nga 16 ndeshjet e fundit në Serie A.
 • Interi ka fituar 6 nga 7 ndeshjet e fundit kundër Milanit në të gjitha garat.
 • Milani ka mbajtur portën e paprekur në 5 nga 7 ndeshjet e fundit në shtëpi në Serie A.
 • Milani ka fituar si në pjesën e parë ashtu edhe në kohën e plotë në 3 ndeshjet e fundit në Serie A.
 • Milani ka parë mbi 3 gola në 4 ndeshjet e fundit kundër Interit në të gjitha garat.
 • Ka pasur mbi 3 gola të shënuar në 5 nga 6 ndeshjet e fundit të Milanit në Serie A.
 • Milani ka shënuar të paktën 2 gola në 6 nga 7 ndeshjet e fundit në Serie A.
 • Ka pasur nën 3 gola të shënuar në 3 ndeshjet e fundit të Interit në Serie A.
 • Interi ka shënuar të paktën 2 gola në 5 nga 6 ndeshjet e fundit kundër Milanit në të gjitha garat.

Analizë

Milani është ende i pamposhtur në Seria A. Ndeshjen e fundi tata morën një fitore shumë të rëndësishme ndaj Romës me rezultatin 2-1. Inter nga ana tjetër ka marrë tre fitore rrjesht në tre ndeshjet e fundit dhe mesa duket është me plotë besim e kurajo për të përballur Milanin sot.

Formacionet e mundshme

MilanTatarusanu; Calabria, Kjaer, Tomori, Kalulu; Tonali, Kessie; Saelemaekers, Diaz, Leao; Ibrahimovic;

InterHandanovic; Skriniar, de Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Lautaro, Dzeko; 

Parashikimi: Milan 2-1 Inter/albeu.com/


Shtuar 7.11.2021 11:59