Messias: Kisha më shumë frikë kur luaja në Serie D sesa sot në Champions

“Goli i Madridit kundër Atleticos në Champions League? Ishte i bukur. Para vetes kisha vetëm portierin, thashë me vete: “Ja shënova një gol”, kisha kohë për të kërcyer në mënyrën e duhur dhe për të shënuar gola”. Kështu flet Junior Messias, sulmuesi i Milanit në intervistën e gjatë për StarCasino Sport.

Çfarë ju ka mësuar futbolli i Casale, Chieri, Gozzano në krahasim me këto nivele? “Për të qenë të qetë Ju them të vërtetën, më shumë kisha frikë të luaja në Serinë D. E kisha atë emocion, atë presion, më shumë se tani që luaj një ndeshje në Champions League kundër kundërshtarëve më të fortë”. /albeu.com/


Shtuar 28.12.2021 19:33