Messi më i mirë në botë, ja renditja e futbollistëve në “top formë” (FOTO LAJM)

Barcelona qëndron e pamposhtur në 18 ndeshjet e fundit në La Liga dhe i janë afruar Atletico Madridit në vetëm 4 pikë.

Sipas “Whoscored.com”, ylli i katalunasve, Lionel Messi është lojtari në formën më të mirë në top pesë ligat evropiane.

Image

 

Messi ka realizuar 12 gola në 10 paraqitjet e fundit, ndërsa është vlerësuar me notën 8.59 në këtë sezon.

Pas tij, renditët ylli i Bayern Munichut, Robert Leëandoëski që është vlerësuar me notën 8.05.

Kurse, në vendin e tretë e qëndron qendërsulmuesi, Karim Benzema që është në top formë dhe vlerësohet me notën 7.61.


Shtuar 22.03.2021 23:48

Tags: