“Messi është në shok” (FOTO LAJM)

Informacioni i ri po vjen nga Spanja, dhe kjo tregon se Lionel Messi donte të zgjaste kontratën e tij, dhe se ai është në shok të plotë me njoftimin e Barcelonës.

Siç njoftoi gazetari vendas Ferran Martinez, Messi mbërriti në “Camp Nou” për të nënshkruar një kontratë të re, por nuk do të ketë asgjë nga kjo.

“Messi është në shok. Ai mbërriti dje sepse duhej të nënshkruante një kontratë të re me Barcelonën sot, me të cilën ai kishte një kontratë në parim për javë të tëra. Tani ai është larguar nga klubi,” tha Martinez.

“Leo dëshiron të thotë lamtumirë katalanasve, por kjo nuk do të jetë sot. Së pari, ai dëshiron të mendojë për këto ngjarje dhe të analizojë se çfarë do të bëjë më pas,” shkroi gazetari i “Mundo Deportiva”.

Më herët, Barcelona njoftoi se nuk do të ketë vazhdim të kontratës së re me futbollistin argjentinas.


Shtuar 6.08.2021 16:12

Tags: ,