Mediat sociale janë në zjarr: Tifozët argumentojnë se kush është më i fortë, Premier League U23 apo La Liga U23

Një tifoz i Real Madridit me nofkën Noodle Vini hodhi në erë rrjetin social Twitter, duke bashkuar versionin e tij të ekipit kombëtar të lojtarëve të La Ligës nën moshën 23 vjeç.

“La Liga U23 është në fakt edhe më e mirë se ekipi i parë dhe nuk po bëj shaka”, shkroi ai në Twitter.

Një tifoz i Real Madrid përfshiu katër lojtarë të Barcelonës në ekip njëherësh.

Skuadra e La Liga U23: Lunin; Kunde, Araujo, Eric Garcia, Garcia; Kamavinga, Tchuameni, Pedri; Rodrigo, Joao Felix, Vinicius Junior.

Abonenti i tij në komente tregoi se si mund të duket një ekip i ngjashëm në Premier League, shkruan albeu.com.

“Po kjo?? Ky ekip mund të mundë këdo në botë”, shtoi pajtimtari.

Përbërja e Premier League U23: Meslier; James, Conate, Saliba, Sessegnon; Mount, Rajs, Odegaard; Sancho, Hollandë, Foden.

Mesfusha e La Ligës duket shumë më e fortë se mesfusha e Premier League. Për më tepër, ka ende Gavi në Spanjë. Por prania e Erling Haaland e bën më kërcënues sulmin e Premierligës.

Dhe kush mendoni se është më i fortë? /G.D albeu.com/