Mbyllen pjesët e para, Portugalia nuk po gjen dot golin , Kroacia kryeson mbi Maltën

Portugalia nuk po gjen dot golin ndaj Irlandezëve edhe pse rastet kanë qënë të shumta.

Pjesa e parë është mbyllur me rezultatin 0-0.

Kroacia nga ana tjetër e mbyll pjesën e parë me rezultatin e bindshëm 1-4 me golat e shënuar nga Perisic, Pasalic dhe Caleta-Car dhe Modriç. Ndërsa për Maltën Brozoviç shënoi një autogol.

Kroacia po mbizotëron lojën dhe për ta duket shumë e thjeshtë./h.ll/albeu.com


Shtuar 11.11.2021 21:35

Tags: ,