Man United sheh yllin e Ajax-it si zëvendësues ideal të Pogba

Paul Pogba ende nuk e ka rinovuar kontratën e tij me Manchester United dhe vazhdimësia e tij në Old Trafford nuk është e siguruar. Tani për tani nga klubi prej muajsh kanë punuar në kërkim të një zëvendësuesi.

Sipas TodoFichajes, Ryan Gravenberch është favorit për të plotësuar pozicionin e Paul Pogba sezonin e ardhshëm. Holandezi është në axhendën e disa të mëdhenjve në Evropë, ku FC Barcelona dhe Manchester City janë ndjekësit kryesorë të tij.

Është kurioze që të dy Pogba dhe Gravenberch ndajnë të njëjtin agjent, kontroversin Mino Raiola , kështu që italiani mund të luajë me dy jastëkë në Manchester këtë verë.

Nga ana e tij, Ajax Amsterdam e di se nuk do të jetë në gjendje të mbajë një lojtar që i përfundon kontratën për vetëm një vit e gjysmë, ndaj do të dëgjojë oferta për shitje këtë verë. Tani për tani, klubi holandez do ta vlerësonte totalin e operacionit në rreth 35 milionë euro, megjithëse nga Mançesteri do të donin ta reduktonin atë shumë në 25-30 milionë euro./albeu.com


Shtuar 25.10.2021 13:33