Man.United i gatshëm të transferojë “qelqin” e Barcelonës

Manchester United do të jetë një nga skuadrat më aktive në merkaton aktuale të dimrit dhe është që përveçse kanë dhënë disa starte, shpresojnë të shtojnë edhe një futbollist sidomos në fushën sulmuese.

Në orët e fundit dhe duke pasur parasysh nevojën për të përforcuar skuadrën, ata i kanë vënë sytë nga Dembele, i cili ende nuk është rinovuar me Barcelonën dhe shfaqet si një nga pazaret në afatin kalimtar.

Edhe pse ideja ishte lirimi i Martial në Sevilla, United ka parë biznes me katalanasit dhe është i gatshëm të ofrojë bashkatdhetarin e tyre si zëvendësim për Ousmane, i cili mund të luajë pjesën e mbetur të sezonit në Old Trafford.

Edhe pse operacioni është i komplikuar, Barcelona nuk ka shumë për të humbur, dhe nëse ideja është të dërgohet Dembélé në tribuna dhe të vazhdojë ta paguajë atë, gjëja më e mirë do të ishte ta fillonte atë në janar dhe të paktën të ruante kartonin e tij, dhe nëse gjithashtu. ata shtojnë një para të dobishme për Xavi, një biznes fitimprurës.

Bisedimet janë zhvilluar dhe asgjë nuk përjashtohet. /albeu.com


Shtuar 4.01.2022 10:37