Maldini: Nuk kemi nevojë për merkato në janar por për rinovime

Sinqerisht , ekipi ynë është konkurrues, janari thuhet se është tregu i riparimeve dhe ne nuk kemi asgjë për të riparuar. Për momentin nuk kemi ndërmend të bëjmë asgjë dhe nuk mendoj se do të bëjmë asgjë me ndershmëri.”

Fjalë të thjeshta dhe të qarta: AC Milan po bën mirë dhe Paolo Maldini e përsërit këtë. Përkundrazi, duhet mbështetur, duke zgjidhur disa çështje, si ajo e zgjatjeve të kontratave (Kessie dhe jo vetëm): “Ne jemi gjithmonë aty për rinovime – vazhdoi menaxheri kuqezi i intervistuar nga Sky në dorëzimin e Golden Foot. Janë negociata dhe për sa ka kohë ka edhe shpresë”.

Më mirë të fokusohemi tek e tashmja, kampionati dhe Champions League. Maldini beson në një Milan fitues, përtej gabimit të fundit me Sassuolo: “Nuk ka justifikim për humbjen, tani kemi mundësinë të rifillojmë udhëtimin tonë të mërkurën. E dimë shumë mirë se do të duhet të punojmë shumë. Ndihemi në fillim Ne kemi bërë gjëra të mëdha, por për të fituar një trofe duhet të bësh diçka të jashtëzakonshme ”./h.ll/albeu.com


Shtuar 30.11.2021 09:05

Tags: ,