Klubi i njohur bëhet me trajner të ri

Deportivo Alaves bëhet me trajner të ri.

Julio Velazquez, 40-vjeçari i cili ishte pa skuadër që kur u largua nga portugezët e Maritimo, tashmë do të drejtojë spanjollët.

Ekipi renditet në vendin e 19 në tabelën e renditjes me vetëm 22 pikë të grumbulluara dhe qëllimi i vetëm mbetet qëndrimi në La Liga.

Për Velazquez, i cili më parë ka drejtuar edhe Udinesen në Serinë A, do të debutojë më 10 prill në stolin e Alaves në transfertën përballë Osassunës. /albeu.com/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Deportivo Alavés (@deportivoalaves)


Shtuar 6.04.2022 17:29