Klubi i famshëm francez rikthehet në Ligue One pas 2 sezonesh

Toulouse siguroi rikthimin në Ligue 1. Tre ndeshje para fundit të Ligue 2, Tolouse fitoi 2-0 dhe arriti në 76 pikë pas 35 ndeshjesh, tetë pikë para Ajaccio-s së vendit të dytë dhe 12 pas Auxerre të vendit të tretë.

Pra, matematikisht ekipi është rikthyer në Ligue One pas një mungese prej dy sezonesh. /albeu.com/

Shtuar 26.04.2022 08:46