Kahn shfaqet si pengesë në çështjen Lewandowski-Real Madrid

Lewandowski do t’i kërkojë Bayernit që ta lërë jashtë verën e ardhshme. Dëshira e polakit është të luajë për Madridin.

Dhe siç publikoi As pak ditë më parë, ai ka udhëzuar agjentin e tij, Pini Zahavi, që të ketë prioritet një ofertë të mundshme të bardhë. Megjithatë, këtë të dielë është shfaqur figura e ‘ogreut’ Oliver Khan për të ngrirë pak synimet e sulmuesit më të mirë në botë në vitin 2021.

Drejtori i përgjithshëm i Bayern-it dëshiron që Lewandowski t’i zgjasë kontratën. Ky aktual përfundon në 2023.

“Nëse Roberti performon siç po bën tani, asgjë më e mirë nuk mund të ndodhë me ne sesa të kemi një lojtar të tillë në planin afatgjatë.

Mendoj se ai mund të luajë në këtë nivel edhe për disa vite të tjera dhe të shënojë shumë gola. Sigurisht, kjo është ajo që ne preferojmë. Ju as nuk e shihni atë të jetë pak më i ngadalshëm ose të mos arrijë topin. Ai jeton 10,000 për qind për punën e tij”. /albeu.com


Shtuar 5.12.2021 16:23