Juventusi në kërkim të një portieri, tentohet ylli i Chelsea

 

Në merkaton e ardhshme, Juventusi e sheh të domosdoshëm transferimi e një portieri të nivelit të lartë.

“Zonja e Vjetër” po bën të pamundurën për të sjellë Torino, portierin spanjoll të Chelsea, Kepa Arrizbalaga.

27-vjeçari shihet si zëvendësuesi ideal për Wojciech Szczesny, i cili është përballur me shumë kritika në fillim të sezonit.

Massimiliano Allegri është një admirues i zjarrtë i Kepës dhe ai mund të jetë i hapur për të kaluar në mes të mungesës së minutave të rregullta te Chelsea. /albeu.com


Shtuar 24.10.2021 16:12