Juventus kërkon “gardian” të ri, hedh sytë nga Premier League

Juventus është në kërkim të një portiere më të ri në moshë se ai aktual, Szczesny.

31- vjeçari po mendohet të zëvendësohet e të dalë si portiere i dytë i klubit Italian.

“Zonja e Vjetër” ka hedhur sytë nga Anglia,saktësisht tek Chelsea.

Kepa është portieri që pëlqehet shumë nga klubi juventin.

27-vjeçari duket se nuk ka më vend në formacionin titullar duke parë paraqitjet dhe performancën nga “gardiani” titullar Mendy.

Sipas “Fichajes.net” ,Juventus ka kohë që e monitoron portierin spanjoll./albeu.com


Shtuar 24.10.2021 10:17