“Më vjen turp”, Soldado rrëfen problemet te Reali: Isha i fiksuar pas pijes

 Së fundmi Roberto Carlos ka zbuluar disa detaje rreth zakoneve të lojtarëve të Realit, që nga shishet e verës gjithmonë të pranishme në tavolinë e deri te netët e “çmendura” me Fenomenin Ronaldo.

Dhe këtë qëndrim festiv e konfirmon edhe intervista e Roberto Soldado për Guardian, shkruan Albeu.com.

Sulmuesi, tashmë te Levante, ishte shumë i ri në atë kohë dhe shpjegon se e ka futur veten mjaft mirë në zakonet e çuditshme të grupit. 

“Unë shoh foto të kohës kur isha te Reali dhe më vjen turp. Isha fëmijë. Kishte lojtarë si Figo, Zidane, Raul, të cilët ishin profesionistë të mëdhenj. Por isha i fiksuar pas të tjerëve. Duhet të jeni përgjegjës për veten tuaj, të dini se çfarë është e drejtë dhe çfarë është e gabuar, ku qëndron kufiri. Por erdha këtu duke menduar se isha më i fortë se Beckham, nuk isha i përgatitur mendërisht. do të doja të luaja në Reali 100%.

DINAMIKA – Por nuk duhet të jetë e lehtë t’i shpëtosh dinamikës së një grupi të tillë, veçanërisht nëse e gjen veten sipijanec i ndonjë kampioni që tashmë është legjendë. Pija verë reth një orë 5 deri më 6, dhe nëse ishte një në mëngjes dhe dikush thoshte të shkoni për të pirë, unë isha i pari që bëhesha gati për të dalë”.
Me pak fjalë, një mënyrë jetese galaktike jashtëm por jo në fushë. “Nuk e kam rregulluar veten, kam ngrënë shumë. Shikoj fotot e kohës dhe pyes veten se si kam arritur të luaj me Realin në atë gjendje”. Përfundimisht, karriera e Soldado e solli atë në Spanjë dhe Evropë. Ai aktualisht është pjesë e Levante.  /albeu.com/


Shtuar 24.10.2021 10:08