Juventus është gati të “braktis” mesfushorin

Rrugët priten të ndahen për Juventusin dhe Aaron Ramsey  shumë shpejtë.

Klubi italian po mendon të shkëpusë kontratën me lojtarlin nga Uellsi. Kontrata e mesfushorit skadon në vitin 2023 por Juventus nuk dëshiron ta mbajë më në ekip. Ngjasat janë që Juventus të shkëpusë kontratën e tij dhe në janar ta lejë si lojtarë të lirë.

Klubi juventin pritet të bëjë një pagesë modeste për shkëputjen e kontratës./h.ll/albeu.com


Shtuar 8.11.2021 20:33