Inter vihet pas yllit të Manchester City, anglezët e Etihad mund t’i kërkojnë Lautaron si shkëmbim

Inter është në mesin e disa klubeve më të mira evropiane që ndjekin yllin e Manchester Cityt, Gabriel Jesus.

Lojtari brazilian ka pak më shumë se 16 muaj të mbetur në kontratën e tij aktuale në Etihad.

Kjo do të thotë se City mund të duhet të fitojë para për të këtë verë, përveç nëse ka një marrëveshje për një rinovim në muajt e ardhshëm.

Raportet në Itali thonë se Interi ka të ngjarë të udhëheqë ndjekjen për 24-vjeçarin nëse ai vihet në dispozicion.

Ata janë admirues të yllit të brazilian dhe do të jenë të gatshëm të bëjnë një lëvizje nëse e ardhmja e tij nuk zgjidhet kur të rihapet merkatoja verore.

Sipas “The Sun“, City mund të joshet të bëjë një marrëveshje shkëmbimi për Jesusin që do të shohë yllin e Interit Lautoro Martinez të shkojë në Etihad në këmbim të brazilianit.

Por rivalët e Cityt për titullin Premier League, Liverpool, planifikojnë të rivalizojnë Manchester Cityn për Martinez.

Të dy ekipet angleze janë të impresionuar me sulmuesin argjenitnas, Lautaro Martinez./ h.ll/albeu.com