Inter shumë pranë transferimit të sulmuesit nga Real Madrid

Dëmtimi i Sanchez është një pengesë për klubin zikaltër.

Snachez është dëmtuar pothuajse gjithmonë kur luan me kombëtaren e tij të Kilit dhe koha e rekuperimit është gjithmonë e më e gjatë ndoshta dhe për shkak të moshës së sulmuesit dhe përgatitjes fizike.

Interi tashmë ka vetëm tre sulmues në dispozicion si Lautaro, Dzeko dhe Correa por ndonjëherë sulmit i vjen në ndihmë edhe Perisiç. Inter po mendon për një transferim në repartin sulmues tani në merkaton e dimrit. Luka Joviç, sulmuesi serb pëlqehet nga klubi zikaltër ku të cilët mendojnë se do të arrihet thjeshtë formula e transferimit pasi sulmuesi i Real Madrid nuk ka pothuajse fare minuta këtë sezon me klubin spanjoll./h.ll/albeu.com


Shtuar 19.11.2021 09:33