Granit Xhaka dhuron spektakël daj Norwich (VIDEO)

Ditën e djeshme Arsenali fitoi me rezultatin e thellë 0-5 ndaj Norwich në shtëpinë e këtyre të fundit.

Arteta është duke bërë një punë të shkëlqyer kohët e fundit me Arsenalin duke e ringritur aty ku e kanë vendin.

Granit Xhaka luajti 90- të minuta duke komanduar repartin e mesfushën me karakterin e tij të fortë ka dhe me eksperiencën e tij.

Gjithashtu ra në sy gjatë lojës një lëvizje interesante që Xhaka realizoi. Topi vjen në drejtimin e tij dhe mesfushori e stopon topin me kurriz duke dhuruar show./h.ll/albeu.com


Shtuar 27.12.2021 11:13