Gjykata merr vendimin, Eduart Prodani kryetar i Shoqatës Rajonale të Tiranës

Gjykata e Tiranës ka marrë ditën e sotme vendimin për zgjedhjet në Shoqatat rajonale të FSHF-së.

Gjykata ka njohur Eduart Prodanin si kryetar të Shoqatës Rajonale të Tiranës, duke rrëzuar kështu Krenar Alimehmetin.

Alimehmeti u zgjodh në një proces kur Prodani dhe mbështetësit e tij u larguan duke akuzuar se në asamble ishin persona që nuk njiheshin dhe se ishin falsikuar votat. /albeu.com

Shtuar 10.02.2022 12:06