Gareth Bale mund të “varë këpucët në gozhdë” verën e ardhshme

Gareth Bale është shumë afër vendosjes për të ardhmen e tij dhe tani opsioni i daljes në pension është në tryezë.

Në mungesë të një viti për të përfunduar marrëdhënien e tij me Real Madrid, Uellsiani vlerëson seriozisht varjen e këpucëve në gozhdë në 1 korrik 2022, edhe pse vetëm në nivelin e klubit pasi ai do të donte të luante Kupën e Botës në Katar, e cila do të luhet midis nëntorit dhe dhjetorit të vitit të ardhshëm, me ekipin kombëtar të Uellsit.

Sulmuesi duket se ka humbur ambicien e futbollistit dhe ai gjithmonë ka qenë kritik ndaj presionit të cilit i nënshtrohen lojtarët, dhe nivelit të kërkesës që kërkohet për të luajtur në nivelin më të lartë në një klub të lartë. /albeu.com/


Shtuar 7.07.2021 11:44