Formacionet zyrtare, Shqipëri U21-Slloveni U21 (FOTO LAJM)

Shqipëria U-21 do të përballet me Sllovëninë U-21 në orën 18:00, ndeshje e vlefshme për kualifikueset e Europianit 2023.

Një takim i vështirë ky për kuqezinjtë e 21-vjeçarëve, pavarësisht se në ndeshjen e parë kanë arritur të mundin Sllovenët me rezultatin 2-0.

Shpresat e Shqipërisë shkojnë të bindur se i vetmi rezultat që iu bën punë është fitorja dhe për këtë do të japin shpirtin në fushën e lojës me lojtarë si Muçi, Dobra dhe Asllani që pritet shumë prej tyre.

Alban bushi ka zgjedhur edhe 11 “luftëtarët” e kësaj sfidë, të cilëve do iu besojë detyrat e “shtëpisë” për të bërë të mundur edhe fitoren./albeu.com

Formazionet zyrtare:


Shtuar 12.11.2021 17:43