Formacionet zyrtare Manchester Utd – Nottingham: Rashford e Bruno Fernandes kërkojnë 3 pikë të vyera në “luftën” për Evropën

Pas pak në “Old Trafford” do të përballen dy nga ekipet më me historin në futbollin angelz, Manchester United dhe Nottingham Forest.

Erik ten Hag ka vendosur të përdorë formacionin 4-2-3-1, për të tijët ku në portë është pozicionuar David de Gea. Në mbrojtje nga e majta në të djathtë janë rreshtuar Malacia, Shaë, Varane dhe Ëan-Bissaka, para tyre në mesfushë janë Christan Eriksen dhe Casemiro. Ndërsa në repartin ofensiv para sulmit janë Martial, Bruno Fernandes dhe Antony, të cilët do të suportojnë Marcus Rafshord, i cili ndodhet i vetëm në majën e sulmit.

Në krahun tjetër, tekniku Steven Cooper ka përdorur një formacion disi ofensiv me Hennessey në portë. Aurier, Worrall, Boly dhe Renan Lodi në mbrojtje, Yates, Freuler dhe Mangal në mesfushë, ndërsa “tridenti” i sulmit i është besuar 3-shes, Johnson, Aëoniyi dhe Jesse Lingard.

/albeu.com