Formacionet zyrtare, Kastrioti-Partizani

Kastrioti-Partizani është një nga dy ndeshjet e ditës së sotme në Abissnet Superiore, takim që fillon në orën 13:45.

“Demat” nuk kanë shijuar ende suksesin e parë në kampionat, teksa trajnerët Ilir Daja dhe Ramadan Ndreu kanë vendosur rreth titullarëve që do të hedhin në fushë.

Ekipi mik zbret në fushë me skemën 3-5-2. Në sulm është Esat Mala ai që do formojë dyshen me brazilianin Stenio Junior.

Vendasit përgjigjen me skemën 4-2-3-1. Spartak Ajazi në majë të repartit ofensiv, teksa do të mbështetet nga treshja Greca-Basha-Rami.

Formacionet zyrtare:

Kastrioti (4-2-3-1): Sali; Neziri, Karakaçi, Husein, Prodani; Onanuga, Mëllugja; Greca, Basha, Rami; Ajazi. Trajner: Ramandan Ndreu.

Partizani (3-5-2): Teqja; Belica, Sota, Sembene; Musta, Herald Marku, Rrapaj, Kaçe, Albion Marku; Stenio Junior, Mala. Trajner: Ilir Daja.  /albeu.com/


Shtuar 7.11.2021 13:31