Formacionet e mundshme: Kundër Bolonjës për të harruar humbjen e Champions-it

Në mbrëmjen e sotme Milani do të ndeshet ndaj Bolonjës në transfertë.

“Djatë” e Milanos synim kanë vetëm fitoren për të harruar hidhërimin e “Champions League” pasi u mposhtën 1-0 ndaj Portos edhe që ndodhen ne vendin e fundit të grupit me 0 pikë.

Rebic , Kessie , Theo Hernandez dhe Diaz do të jenë mungesa shumë të rëndësishme për Milanin.

Zlatan Ibrahimovic rikthehet për “kuqezinjtë” që nga minuta e parë duke lënë në stol Giroud .Bologna kërkon të ruaj ecurinë pozitive deri më tani duke i rezistuar ekipit mik./albeu.com

Formacionet e mundshme:

Bologna (3-4-2-1): Skorupski; Soumaoro, Binks, Theate; De Silvestri, Medel, Svanberg, Hickey; Soriano, Barrow; Arnautovic.

Milan (4-2-3-1): Tatarusanu; Calabria, Kjaer, Tomori, Ballo-Toure; Bennacer, Tonali; Castillejo, Krunic, Leao; Ibrahimovic.


Shtuar 23.10.2021 12:02