Festoi 80-vjetorin, tifozët e Man United i bëjnë dhuratën speciale (FOTO LAJM)

Aleks Ferguson tashmë është 80 vjeç. Trajneri legjendar i Mançester Junajtid fiku qirinjtë dhe mori shumë urime nga ish-lojtarë të tij, por jo vetëm.  Tifozët e “Djajve të Kuq”, menduan diçka vërtet speciale.

Me një banderolë gjigante ata i uruan 80 vjetorin Fergusonit, gjë që bëri shumë bujë nëpër rrjetet sociale.

Lidhja e ish-trajnerit me tifozët vazhdon të ngelet shumë e fortë, sepse ai ishte ideatori i një prej skuadrave më të forta të historisë së futbollit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Manchester United (@manchesterunited)


Shtuar 31.12.2021 22:36