Familja e Schumacher po shpenzon deri në pikën e fundit, po shet edhe pronat

Michael Schumacher, shoferi legjendar i Formula 1, është në një gjendje të vështirë pas aksidentit të skijimit në 2013, dhe tani ka dalë një problem tjetër.

Për shkak të kostove të mëdha të trajtimit, gruaja e tij Korina u detyrua të reklamonte shitjen e një prone luksoze në të cilën ajo dhe burri i saj dikur kishin ëndërruar që ajo të jetonte në të kur ai të dilte në pension.

Prona ndodhet afër liqenit të Gjenevës dhe Schumacher e bleu atë ndërsa ishte pjesë në Formula 1

Ylli i Formula 1 bleu fermën për rreth 3.5 milion euro dhe më pas e rinovoi atë.

Pastaj planet ndryshuan pak, kështu që të dy vendosën të formonin një stallë të vogël të vërtetë atje, por që kur ndodhi aksidenti, Korina kohët e fundit nuk pranonte të shkonte atje, dhe shtëpia ndonjëherë përdoret vetëm nga anëtarët e sigurimit të familjes Schumacher.

Prona tani po shitet për 5.87 milion euro dhe media njofton se agjenti i pasurive të patundshme e përshkruan atë si “një fermë prej 20,016 metra katrorë, e cila dikur ishte një mulli, dhe aktualisht është një pronë fantastike në një vend të qetë dhe të mbrojtur. “


Shtuar 11.04.2021 11:07